PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Keshilla per tu liruar prej komplekseve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Keshilla per tu liruar prej komplekseve   Fri Nov 14, 2008 1:16 am

Ja disa keshilla për tu liruar nga komplekset e jetes se perditeshme , ose komplekse qe shoqerojne individe te ndryshem etj etj...BËHU E LUMTUR!
Mos lejo që jeta të ngadhënjej mbi ty -mbizotro mbi ndjenjat e tua të pikëlluara !
Madje edhe ekspertët mendojnë se nuk është lehtë të jesh i ri. Kjo është një periudhë shumë e ndërlikuar e jetës sonë , në të cilën çdo gjë ndryshohet bashkë me brenga për trupin tonë , na mundojnë edhe halle edhe probleme të ndryshme, hovi normal që ndosh në trupin tonë është shkak i shpeshtë i depresioneve që na mundojnë . Por , egzistojnë shum truqe me anë të cilave ta mbizotrojmë pikëllimin …

BËHU REALISTE!

Shumëkush prej nesh është i pikëlluar kur diçka nuk shkon ashtu siç kemi planifikuar . Më mirë është të mos shpresojmë se çdo gjë është e përsosur se sa të zhgënjehemi më vonë. Po ashtu, kur ndjehesh e pikëlluar, mendo mirë se a ka ndonjë arsye të qëndrueshme për këtë pikëllim apo dicka e pa këndeshme që të ka ndodhur e stërmadhon pa nevojë dhe e mer me zemër .

GJEJ MIQ !
Miqtë e mirë na ndihmojnë ta duam vetvetën. Biseda me to na ndihmon të shërohemi nga pikëllimi. Asgjë nuk është më e shëndetëshme se sa qeshja e mirë,kurse ne qeshemi shum rallë. Madje edhe problemet serioze familiare , sikurse është shkurorëzimi do ti përballosh më mirë duke u shoqëruar me njerëz që i do .

LIROJE VETVETËN!
Ndonjëherë, thjesht kemi nevojë të largohemi nga obligimet tona - për këtë është i domosdoshëm çlirimi. Vaska e ngrohtë ,lulet aromatike libri i dashurisë…. Pas çlirimit ,ti do të flesh më mirë dhe pas gjumit të mirë edhe obligimet e tua duken më të lehta.

BËHU POZITIVE
Për të menduarit pozitivisht mund të flitet shumë - nëse të duket se gjithnjë pret më të keqen , atëherë duhet të punosh në vetën tënde - sa më pozitive që të jenë pritjet e tua , aq më mirë do të shkojnë punët . Në vend se të shqetësohesh për cikrima, përpiqu të mendosh pozitivisht , madje edhe në situatat më të rënda -ndjenja yte e mirë do të kthehet menjëherë

PËRBALLU ME DITËT E ZYMTA !
Edhe njerzit më të lumtur nganjëherë janë të pikëlluar. Prandaj nëse një mëngjes zgjohesh pa dëshirë për të qeshur , mos u brengos shumë për këtë. Në pikëllimin e herpashershëm nuk ka asgjë të çuditshme .Në të vërtetë, pak ka pikëllime që mund të na bëjnë më të ndjeshëm, më të aftë për ti kuptuar njerzit tjerë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Keshilla per tu liruar prej komplekseve   Fri Nov 14, 2008 1:36 am

se di pse por skam komplekse Smile

_________________
SHES SPORIA neper KORZO HAHAMos shkoni ne spitalin e Tetoves, me vdek mundeni edhe te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
 
Keshilla per tu liruar prej komplekseve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Psikologjia-
Kërce tek: