PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Liga e dyte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Black_Mamba
Admin
avatar

Numri i postimeve : 100
Age : 31
Vendbanimi : Tetova
Puna/hobi : Nothing
Registration date : 22/10/2008

MesazhTitulli: Liga e dyte   Fri Nov 14, 2008 6:53 pm

Tabela

1.Slloga J. 26
2.Teteks. 25
3.Bellasica 25
4.Drita 24
5.Bregallnica 23
6.Ohrid 2004 23
7.Llokomotiva 22
8.Shkendija 21
9.Miravci 18
10.Cementarnica55. 17
11.Skopje 16
12.Kozhuf 13
13.Nov Milenium 9
14.Novaci 9
15.Vardar Dekamel 9
16.Maxhari Solidarnost 8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
"El-Pipita"
Admin
avatar

Numri i postimeve : 319
Age : 31
Vendbanimi : Diku larg
Puna/hobi : Cst
Registration date : 22/10/2008

MesazhTitulli: Re: Liga e dyte   Fri Nov 14, 2008 7:57 pm

Kryesia e Sllogës do të shpërblejë lojtarët

Tani kur gjenden në pozitën e parë të renditjes tabelore në Ligën e dytë në futboll, kryesia e Sllogës ka vendosur që t'i shpërblejë lojtarët, nëse në dy ndeshjet e ardhshme arrijnë fitore dhe shpallen kampion vjeshtor. "Nëse në dy xhirot e ardhshme ndaj Ohrit në Çair dhe Vardar D. në Negotinë lojtarët fitojnë 6 pikë dhe ruajnë pozitën e parë me siguri se do të shpërblehen. Kushtet financiare në klub po përmirësohen dhe me siguri se në sezonin pranveror do të jetë ndryshe. Jemi të kënaqur nga rezultatet e deritanishme dhe lojën që po e tregojnë këta djem të rinj, ndërsa besoj se edhe publiku është i kënaqur me lojën e ekipit të tyre", pohoi drejtori sportiv i Slloga JM, Nexhat Shabani. Ndryshe, Shabani paralajmëroi se janë duke pritur që të përfundojë sezoni vjeshtor dhe më pas do të vendoset për planet e klubit për sezonin pranveror. "Jemi të orientuar që këtë sezon të rikthehemi në Ligën e parë. Deri më tani punët po ecin mirë. Pas përfundimit të pjesës së parë të kampionatit, së bashku me kryetarin e klubit dhe stafin teknik do të shohim se çka na nevojitet. Aktualisht kemi diku rreth 20 lojtarë me kualitet të njëjtë. Problemet me të cilat janë ballafaquar trajnerët sa i përket lëndimeve thënë të drejtën nuk janë vërejtur shumë, pasi kemi pasur zëvendësime adekuate. Mirëpo, duke marrë parasysh se në sezonin pranveror na presin ndeshje të vështira, na nevojiten përforcime, por thash edhe më herët se për këtë do të vendosim me kryetarin dhe stafin teknik. Nëse vendosim të përforcohemi, atëherë në ekip do të blejmë ose në formë të huazimit do të sjellim lojtarë me kualitete të larta", deklaroi Nexhat Shabani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://tetovaforum.1talk.net
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Liga e dyte   Sun Nov 16, 2008 5:56 pm

shkendija do te behet e para100% i sigurt jam une

_________________
SHES SPORIA neper KORZO HAHAMos shkoni ne spitalin e Tetoves, me vdek mundeni edhe te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
B3sY

avatar

Numri i postimeve : 11
Age : 29
Vendbanimi : Ilirida
Registration date : 23/10/2008

MesazhTitulli: Re: Liga e dyte   Thu Dec 04, 2008 12:13 am

Eurogol i Argjend Beqirit

Pos golit të Beqirit, për Shkëndijën shënuan edhe Sallai, Idrizi dhe Kleçkarovski, ndërkohë nderin e ekipit të Sllogës e ruajti Burim Guxhufi


Ndeshja miqësore që u zhvillua të martën në Çair ndërmjet Slloga J. dhe Shkëndijës, i ka takuar "kuqezinjve" nga Tetova të cilët arritën fitore të thellë me rezultat 1-4. Edhe trajneri i Sllogës, Mensur Nexhipi edhe ai i Shkëndijës Uran Ymeri në pjesën e parë u paraqitën me formacionin më të mirë, kurse në të dytën në lojë inkuadruan komplet 11 lojtar të rinj. Pjesa e parë përfundoi me rezultatin minimal 0-1, me eurogolin e sulmuesit të Shkëndijës, Argjend Beqiri, i cili mposhti nga 20 metra portierin Blerim Guxhufi. Në pjesën e dytë gol shënon Mumin Sallai, ndërkohë Burim Guxhufi ul epërsinë në 1:2. Mirëpo, ajo ishte e tëra që arritën ta bëjnë "pëllumbat". Në 3-1 ekipin e Shkëndijës e kalon sulmuesi Mensur Idrizi, ndërsa rezultatin përfundimtar 4-1 e realizon Kleçkarovski. Ndihmëstrajneri i Shkëndijës, Ibraim Luma theksoi se kjo ndeshje lojtarëve të tyre i ka shërbyer si parapërgatitje për ballafaqimin me Pelisterin në kuadër të Kupës së Maqedonisë. "Kjo ndeshja na shërbeu për t'u përgatitur sa më mirë për takimin e ardhshëm ndaj Pelisterit në kuadër të çerekfinales së Kupës së Maqedonisë. Rezultati ka qenë në rend të dytë, ndërsa në përgjithësi jemi të kënaqur me lojën ndaj Sllogës", deklaroi Luma.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
B3sY

avatar

Numri i postimeve : 11
Age : 29
Vendbanimi : Ilirida
Registration date : 23/10/2008

MesazhTitulli: Re: Liga e dyte   Thu Dec 04, 2008 12:16 am

Të mërkurën miqësore me Dritën

Ekipi i Shkëndijës vazhdon me ndeshjet miqësore. Me fillim në ora 13, "kuqezinjtë" të mërkurën (sot) në Bogovinë do të takohen me ekipin nikoqir, Drita. Njëjtë sikurse ndeshja me Sllogën, ekipit të Shkëndijës do t'i shërbejë si parapërgatitje për ndeshjen me Pelisterin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
B3sY

avatar

Numri i postimeve : 11
Age : 29
Vendbanimi : Ilirida
Registration date : 23/10/2008

MesazhTitulli: Re: Liga e dyte   Thu Dec 04, 2008 12:23 am

Tabela pas perfundit te javes së 15

1.Slloga J. 32
2.Teteks. 31
3.Bellasica 31
4.Bregallnica2008 27
5.Drita 27
6.Llokomotiva 26
7.Shkendija 24
8.Ohrid2004 23
9.Miravci 22
10.Cementarnica55. 18
11.Skopje 16
12.Kozhuf 15
13.Nov Milenium 12
14.Novaci 9
15.Vardar Dekamel 9
16.Maxhari Solidarnost 9
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Liga e dyte   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Liga e dyte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: SPORTI :: Sporti Vendor-
Kërce tek: