PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Alban Skenderaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:44 pm

I mbytur ne mendime nke di perse mendoj
Perballe kam jeten time me pyet se cfare kerkoj
Ne cast nje kenge ulur ne buze po me qendron
Me troket mendiment mi zgjon o... a me kupton

Kerkoj nje ender nje hapesire
Ku te shperthej ndjenjen e lire
Ku te shperthej ndjenjen e lire

Se kjo jete eshte e kufizuar
Dhe pa endrra ,shpresa,kenge
Nuk mjaftojne dy duar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:45 pm

Nje here ne jete


(je ti...ti je ajo...je tii...ti je ajo...)

-I-
Me sa duket ket nate
do ta kujtoj
me sa duket neser
nje drit e re do te me zgjoj
pse me thua te dua
e pse e ndjej
pse kur je ti me mua
eren e saj me nuk e gjej

Ti je ajo qe po sfidon
ate qe koha dot nuk po e sheron

Ref:
ti e di se çfare me mungon mua oo
je ajo qe vjen nje here ne jete
sa dua te dua
por ti e di se une nuk them aq lehte te dua
por je ajo qe vjen nje here ne jete
nje here ne jete

-II-
me sa duket ket here s'do refuzoj
me sa duket tani ne zemren tende do ndaloj
ti me thua te dua dhe une e ndjej
dhe kur je ktu me mua ndjenjen dot nuk e genjen

ti je ajo qe po ndriqon,
po ndriqon aty ku dielli dot nuk po deperton

Ref 2x:
ti e diii se çfare me mundon mua
je ajo qe vjen nje here ne jete
sa dua te dua
por ti e diii se une nuk them aq leht te dua
por je ajo qe vjen nje here ne jete
nje here ne jete


nje here ne jete , nje here ne jete ,
e une e di se do jesh tiii oooo
ti e di se qfare me mundon mua
je ajo qe vjen nje here ne jete sa dua te dua
por ti e diii se une nuk them aq leht te dua
por je ajo qe vjen nje here ne jete
nje here ne jete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:46 pm

Melodi

Melodin edhe ne nje gur un do tmund ta zbuloj do le vetem vetmin deri sa ajo do te tingelloj
Melodin edhe neper terr un do tmund ta shikoj e nuk do ket ironi deri sa ajo rrugen do ndriçoj rrugen do ndriçoj hhuhh...

Ref: jo nuk do ti ndaj syt e mi jo smund ti ndaj nga ti por un do ti mbaj atje kur drita shkrihet ne melodi me ty do tqesh me ty do tqaj zemren time mbeshtes tek ti me ty do tqesh me ty do tqaj asgje nuk mund te na ndaj

Melodin edhe ne nje fjal un do tmund ta shijoj qe te me ngroh shpirtin tim dhe magji e saj te mos perfundoj te mos perfundoj hhuhh....

Ref: JO nuk do ti ndaj syt e mi jo smund ti ndaj nga ti por un do ti mbaj atje kur drita shkrihet ne melodi me ty do tqesh em ty do tqaj zemren time mbeshtes tek ti me ty do tqesh em ty do tqaj asgje nuk mund te na ndaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:46 pm

Eklips

Ndoshta më nuk ia vlen
Të humbas në sytë e tu
Jo ti s'ke pse gënjen
I qartë shkrimi në blu
Se kur hëna diellin e fsheh
Veq rrezet i mbulon
Për nje çast freskia të deh
Por eklipsi shpejt mbaron

Ndoshta më nuk ia vlen
Të zgjohem me mendjen tek ti
Ose nisesh e vjen
Por unë fluturoj që të vijë

Sepse ndryshe s'do të kishte mbarim
Zjarr i fshehur në ujë
Më ndihmo engjëlli im
Zjarrin ta shpëtoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati të na ndaj,
Dua ta mbroj dashurinë e saj


Do ta mbroj me sytë e Zotit
Si një perlë në pikë të lotit
Do ta mbroj
Të jetoj
Dashuri e saj.

Ndoshta më nuk ia vlen
Ndoshta më nuk ia vlen
të zgjohem me mendje tek ti
dua pranë të të kem
pa mallë pa largësi
Ndryshe s'do kishte mbarim
Zjarr i fshehur në ujë
Më ndihmo engjëlli im
Zjarrin ta shpetoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaj
Dua ta mbroj dashurin e saj


Do ta mbroj me syt e zotit
si nje perl ne pik te lotit
do ta mbroj te jetoj
dashurin e saj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:46 pm

Ky Ritem

E ndiej ky ritem m'eshte i shfrenuar
Dhe fort deshiren ma ka 'ri zgjuar
Hey me vete me merr dhe mua
Lart me shtyn ti perplas une duart
Qudi dhe lodhjen e kam harruar
Kercej mbi tinguj duke shkelmuar
Hey nuk ndiej me as frymen time
Krejt i dehur ne perqafime

E ndiej ky ritem esht i shfrenuar
Dhe fort deshiren ma ka rr zgjuar
Hey nuk ndiej me as frymen time
Krejt i dehur ne perqafime


Dhe per nat volumin e ngrer
Eja me mua
Nata esht veq per ne e tjeter nuk dua
Se neper nate gjej pak lirine
Ritmin e ndiej
Sot nuk dua t'ia di e vetem kerce

o oooo o oooo o oooo o ooooo
o oooo o oooo o oooo o ooooo

E ndiej ky ritem esht i shfrenuar
Dhe fort deshiren ma ka ri zgjuar
Hey me vete me merr dhe mua
Lart me shtyn ti perplas une duart
Qudi dhe lodhjen e kam harruar
Kercej mbi tinguj duke shkelmuar
Hey nuk ndjej me as frymen time
Krejt i dehur ne perqafime

Dhe per nat volumin e ngrer
Eja me mua
Nata esht veq per ne e tjeter nuk dua
Se neper nate gjej pak lirine
Ritmin e ndiej
Sot nuk dua t'ia di e vetem erce

o oooo o oooo o oooo o ooooo
o oooo o oooo o oooo o ooooo


Dhe per nat volumin e ngre
Eja me mua
Nata esht veq per ne e tjeter nuk dua
Se neper nate gjej pak lirine
Ritmin e ndiej
Sot nuk dua t'ia di e vetem erce

uuuu uuuu
o ooooo ooooo
uuuu uuuu
ooooo oh yeah yeah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:47 pm

Vetem Ty

Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
dielli dhe rrezet te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kurre te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbillja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha une nje cope qielli i ftohte
ne zemren tende do te vija te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin e drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty vetem ty, ty vetem ty
Ty vetem ty, ty gjithmone ty

Por un e di tani cdo gje ka nje kuptim
Eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
Tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty un do te jem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Fri Nov 14, 2008 11:48 pm

Thirje e deshperuar

Ju kuptoj o njerez qe kurre s'ju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre s'ju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo s'mund t'ju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju degjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju qe buza, s'ju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju s'e shtoi
Ju ka ndare , zemren ju ka vrare

Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (edhe ne jete)
te gjithe luajne per te fituar
Por veç per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte e minuar

Ju degjoj, ju besoj
Nje pasuri mbi varferi, jo se pranoj
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi

Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   Sat Nov 15, 2008 6:29 pm

let me die on you esht me e mira
A.S:With one word or with one smile u beteer prefored me just for a while with one kiss you burn me inside..baby..how did u bring me to life..!

E panjohur(vajza):Like the soul after the stone u liked in my heart and make me feel worm..like the wspring between the lives you you took to my soul with you tramllin lips..huuu ...ouhhh....

A.S:ehhehjjj...ouhhhuu..I can't understand..mmm I am telling my self that mabye I am dreeaming again..

V.P:uhhhuuu...just hold mee tonight..huuuu..
Ref.:
BASHK:let me die in you is all its all I wan a do..bring me back to the love...let me die with you..let mee fly with you..let me love you..and hold you..over and over again..yeah just over again..le te vdess me ty..te jetoj ne ty..le te digjemm ne flaket e zjarrit qe ndezzem te dy..huuuhu..qe ndezzem te dy..!

A.S:with one flash from the depth of your eyas..you mellt in me the soft of breaking the ice..!

V.P:like the rain you plased over me..like the rise of the sun over the see..

Ref.:
BASHK:let me die in you is all its all I wan a do..bring me back to the love...let me die with you..let mee fly with you..let me love you..and hold you..over and over again..yeah just over again..le te vdess me ty..te jetoj ne ty..le te digjemm ne flaket e zjarrit qe ndezzem te dy..huuuhu..qe ndezzem te dy..huuhuu qe ndezzem te dy...let me die with you..let mee fly with you..let me love you..and hold you..over and over again..yeah just over again..let me die..just let mee fly..just over again..!

_________________
SHES SPORIA neper KORZO HAHAMos shkoni ne spitalin e Tetoves, me vdek mundeni edhe te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Alban Skenderaj   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Alban Skenderaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Kinema & Muzik :: Texte Kengesh-
Kërce tek: