PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Thenie Filozofike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Thenie Filozofike   Sat Nov 15, 2008 2:13 am

1.Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejn te tjeret.

2.Kur ke e ke kemben jasht gremines, eshte e leht te japesh keshilla

3.Ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te keqija .

4.Ditën që fillon dilema, atëherë njeriu nis të mësojë !

5.Ai që mban shpatën të godasë, goditet edhe vetë !

6.Ai që u frigohet ideve është si tufa e reve !

7.Ata që e shuajnë dritën e mendimeve grinden me vetminë.

8.Ata që e kanë kujtesën e vogël si mbajnë mend të mirat.

9.Te japesh do te thote te jesh me i larte se te tjeret.

10.Asgje e kaluar s'ka te drejte te prishe nje te ardhme.

11.Mik i mire eshte ai qe hyn kur te tjeret dalin.

12.Nga ferri i te varferve eshte bere parajsa e te pasurve.

13.Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha.

14.Bota eshte ajo qe e shfaq veten ne pervojen e nje subjekti.

15.I mencur do te thote te masesh kohen dhe fjalet.

16.Nuk ka nje te vertete absolute dhe kjo eshte absulutisht e vertet.

17.Mos shpjego për fenomenet, krijo fenomene

18.Perdorimi i forces,kapitullimi i trurit.

19.Xhelozia është flaka e gjithë lumturisë.

20.Ata që vuajnë nga sëmundja se kanë bërë diçka, janë në shënjestër të modës!

21.Duke dashur ta shoh me një sy e mbulova tjetrin !

22.Gjithnje derisa qendron ne kembet e tua mos vajto nese nuk mundesh te vraposh.

23.Heronjtë në beteja bijnë, por zgjohen në përjetësi

24.Mos e arrij paqen me lufte, por me marreveshje

25.Në detin e qetësuar përmbyten anijet.

26.Kur drejtesia zhduket nga faqja e dheut, njeriu behet i pavlefshem.

27.Shume me pak na demton ajo qe se dime, sesa ajo qe mendojme se e dime.

28.Pushteti i nje njeriu mbi te tjeret vret para se gjithash pushtetarin

29.Mund te dyshojme ne gjithqka por, ne nje gje nuk mund te dyshojm -se mendojme.

30.Nuk mund të jesh i drejtë nëse nuk je i njerezishem

31.Jeta na jeton NE , e jo NE Jeten

32.Po ta dija shkakun e mosdijes sime,do te isha e ditur..

33.Fuqia ne doren e femres do te ishte shkaterruese per njerezimin

34.konsideroje veten person dhe me te tjeret vepro si me persona

35.Koha eshte si shpata, nese nuk e pret ti ate, te pret ajo ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Thenie Filozofike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Psikologjia :: Filozofi-
Kërce tek: