PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 E Verteta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: E Verteta   Sat Nov 15, 2008 2:15 am

Cfare eshte e vertete ne kete bote?

Ka prinder qe i mesojne femijet e vet te mos genjejne pasi po genjeve, NUK THUA TE VERTETEN. Dhe natyrshem lind pyetja se:

Perse duhet te themi te verteten?
Cfare na fal e verteta?
Sa kushton e verteta?
A duhet te rendim pas te vertetes?
Sa te verteta ka ne kete bote?
Eshte me e lehte te genjesh apo te thuash te verteten?
Valle si u krijua e verteta?
Valle si u krijua genjeshtra?

1. Duhet te themi te verteten ngaqe edhe ne do te donim qe te degjonim te verteten nga goja e te tjereve-cdo gje eshte reciproke
2. e verteta na fal nje ndergjegje te paster, e cila vlen shume ne kete bote
3. e verteta nuk ka cmim, por ka vlere
4. ne qofte do qe te jetosh ne realitet, duhet te rendesh pas saj, nqs jo, rend pas endrrave qe ke patur naten me pare
5. nje e vertete, por qe eshte shume e madhe dhe ben shume dredhime
6. varet nga situata, por me mire te thuash te verteten sepse do te heqesh nje barre te rende nga shpatullat pastaj;fatkeqesisht disa njerez e kane me te lehte te genjejne
7. e verteta lindi me njeriun
8. sikurse dhe genjeshtra

e verteta eshte dicka relative ajo ndryshon sipas njeriut qe e tregon megjithese secili thot un po tregoj te verteten ne smund te mohojme dhe te vertetn qe tregon dikush tjeter ajo mund te jete e njejta ngjarje por e treguar ne versione te ndryshme e megjithate edhe pse jane te ndryshme tregojne po te njejten ngjarje ne nuk mund te themi ti po genjen dhe ti po tregon te verteten sepse te dy e tregojne ngjarjen nga kendveshtrimi i tyre pra per mendimin tim e verteta eshte dicka relative kush mendon se jam tu thon budalliqe dhe i kam ron shum gjat ben mire te mos kaloj fare nga keto temat knej ene tia rrasi anej na temat e futbollit apo te pasionit

Duhet te themi te verteten nese kjo na ben te ndihemi mire me vetveten tone.
-E verteta mund te behet shume e shtrenjte, per vete faktin qe shpesh eshte pothuajse e paarritshme.
-Duhet te rendim pas te vertetes, por a ia vlen gjithmone?
-Mendoj se ne kete bote ka shume te verteta, edhe pse shpesh jane te trishtueshme...
-Eshte me e lehte te mos marresh pergjegjesi persiper, e ti dredhosh te vertetes, po ajo therrime ndergjegje per fat te mire te shtyn te evitosh dredhimet...
-E verteta dhe genjeshtra kane lindur me njeriun...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
E Verteta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Psikologjia :: Filozofi-
Kërce tek: