PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Vizitoni Romen antike neGoogle Earth

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Vizitoni Romen antike neGoogle Earth   Sat Nov 15, 2008 4:00 amEdhe pse satelitët e sotëm nuk mund të na shfaqin pamjen e Romës nga viti 320 para Krishtit, inxhinierët e kompanisë Google janë munduar të krijojnë një simulim tredimensional të Romës antike. Edhe atë shumë me sukses, do të shtonim.
Kjo shtojcë e Google Earth është emëruar “Ancient Rome 3-D” dhe ofron paraqitje të plotë tredimensionale të Romës antike në periudhën e fuqisë së saj më të madhe – 320 vite para Krishtit.

Të gjithë vizitorët e këtij simulimi mund të fluturojnë mbi qytet dhe të zmadhojnë e hulumtojnë çfarëdo ndërtese të asaj kohë, si Koloseumin, Forumin, Circus Maximusin dhe të tjera.

Në secilën prej ndërtesave shfrytëzuesit i pret edhe një dritare pop-up me informata të detajuara historike, të cilat i kanë shkruar historianët që kanë qenë pjesëmarrës të këtij projekti./Telegrafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vizitoni Romen antike neGoogle Earth
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Te rejat :: Te rejat-
Kërce tek: