PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 YouTube zhytet në ujërat e transmetimit të drejtpërdrejtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
"El-Pipita"
Admin
avatar

Numri i postimeve : 319
Age : 30
Vendbanimi : Diku larg
Puna/hobi : Cst
Registration date : 22/10/2008

MesazhTitulli: YouTube zhytet në ujërat e transmetimit të drejtpërdrejtë   Mon Nov 17, 2008 3:51 am

Në fund të këtij muaji sunduesi definitiv i tregut të videove online, Google YouTube, përdoruesve të vet do tu ofrojë edhe një risi, transmetimin e drejtpërdrejtë të videove, të ashtuquajtur – webcasting.

Shërbimi i emëruar YouTube Live fillon me punë në 22 nëntor me transmetim nga San Francisco. Disa nga personat e famshëm të cilët do të kanë nderin të hapin këtë risi nga Google do të janë reperi Will.i.A, këngëtarja Katy Perry, kitaristi Joe Satriani, të megapopullarizuarit MythBusters, Adam Savage e Jamie Hyneman, si dhe shumë të tjerë. Këtë transmetimin të parë tre-orësh të drejtpërdrejtë në regjinë e YouTube do të mund ta ndiqni në këtë adresë interneti.

Si në këtë, ashtu edhe në tjerët webcasting në kuadër të kanalit YouTube Live do të marrin pjesë personat video materialet e të cilëve janë publikuar në YouTube dhe janë jashtëzakonisht të popullarizuara, derisa incizimet e 50 të përzgjedhurve deri më tani në YouTube janë shikuar më shumë se 2.5 miliardë herë.

Ajo që nuk e kemi të njohur është e dhëna nëse shfrytëzuesit do të mund të vendosin në faqet e tyre transmetimin e tyre të drejtpërdrejtë ashtu siç mund të vendosin cilindo video material nga YouTube, mirëpo besojmë se opsioni i tillë do të mundësohet.

www.youtube.com/live
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://tetovaforum.1talk.net
 
YouTube zhytet në ujërat e transmetimit të drejtpërdrejtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Te rejat :: Te rejat-
Kërce tek: