PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 10 gjera qe duhet ti dini per moden

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: 10 gjera qe duhet ti dini per moden   Tue Nov 18, 2008 3:39 am

Nuk jeni të sigurt cilit stil më tepër keni dëshirë ti përkitni? Provoni një bluzë komforde me farmerka ose pantollona të thjeshta. Mos lejoni veten të keni ndikim nga të tjerët.

2. Nëse mendoni se jeni të moshuar të veshni dicka (dhe nuk jeni Madona, Demi ose Sher ) atëherë me siguri jeni të moshuar për atë veshje.

Nëse zëri i mbrendshëm ju thotë se jeni të rij për të veshur dicka atëherë me të vërtetë edhe nëse e vishni atë nuk do të ndjeheni komfort asnjëherë.

3.Mos u frigësoni të visheni me rrobe që nuk janë të grupit tuaj.

Ndëgjoni zemrën cfarë ju thotë se si duhet të dukeni. Nëse ndjeheni mirë në fund mini dhe jeni 55 vjecare, atëherë lirisht visheni. Nëse jeni 22 vjecare dhe ndjeheni mirë me pantollona klasikë, atëherë vishni ato.

4.Veshja me ngjyrë të zezë çdo herë duket:

Më e shtrenjtë

Më glamuroze

Dhe më e sofistikuar

5.Nëse nuk qëndroni mirë me të hollat, atëherë mos dilni në shoping disa muaj.

Të lira, vetëm sa të blini dicka, kjo shpesh është investim I keq (vetëm nëse I keni 18 vjet dhe keni trup të mirë). Kombinoni veshjet që I keni, rregulloni flokët, grimin dhe stolitë ose eventualisht mund të merrni dicka nga dollapi I ndonjë të afërmi ose shoqeje përderisa të ju përmirësohet gjendja financiare.

6. çdo here mundohuni të jeni në trend dhe në hap me kohën.

Edhe pse thonë se në modë është cfarë ju duket juve bukur parapseprap duhet të mos jeni jashtë rrethit…..nëse taket e larta kanë qenë në trend para 4 viteve sigurisht se nuk do të ishte ide e mirë ti vishni ato tani.

7. Mos u brengosni për dukjen një periudhë.

Vishni minifund, xhinse dhe cantë të bukur. Diva e vërtetë? Provoni fund deri tek gjunjët. Me një fjali, luani, kënaquni, dhe mbani në mend se stili duhet të punojë për ju e jo jut ë mundoheni për të. Mesiguri pas eksperimentimit me dukje do ti ktheheni dukjes së mëparshme mirëpo sigurisht se do të keni një qëllim tjetër.

8. Asnjëherë mos e sakrifikoni imazhin tuaj professional për modën.

Gjinse shumëm të ngushta ose stile të ndryshme që në njërën apo tjetrën mënyrë do ti bëjnë dëm karierës suaj, pa marrë parasysh se cfarë kariere keni. Asdnjëherë mos rrezikoni shumë….

9. Moda është vetëm një pjesë se si bota ju pranon.

Shumë më shumë mundohuni ta pasuroni repertoarin tuaj të të lexuarit, pasurimin shpirtëror dhe marëdhëniet shoqërore sesa ta pasuroni dollapin tuaj.Shkëlqimi dhe qetësija shpirtërore asnjëherë nuk dalin prej modës. Dezajneri Keneth Koll thotë "Të jeni të vetëdijshëm është shumë më e rëndësishme sesa çka veshni."

10. Modë është çdo gjë rreth jush!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
10 gjera qe duhet ti dini per moden
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: KULTURA :: Moda dhe Estetika-
Kërce tek: