PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Thenje dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Thenje dashurie   Tue Nov 18, 2008 12:10 pm

Fjala dashuri eshte e shkurter por ajo permbledhe brenda saj gjitheçka :
shpirtin, zemren,jeten, gjithe qenjen
Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa dhe vdes nga meshira
Dashuria eshte si lufta: fillon lehte, por mbaron veshtire.
Dashuria eshte dobesia me fisnike e mendjes
Dashuria shikon jo me sy, por megjith shpirt…

Dashuria lind nga shpirti,jeton nga ndjenjat dhe vdes nga tradhtia!

Dashuria e vertet eshte ajo dashuri pa kushte.

Dashuria eshte gjithqka dhe eshte ndjenja e cila na mban te gjithve bashk!

Dashuria e dyanshme eshte e veshtire te vdes.Dashurija esht nje lloj zjarri qe mund te digjesh po prap te merr malli.
Dashurija esht flak qe djeg,dashurija esht shpres per jet,
dashurija esht nje njodh qe njulloset ne fundin e zemres dhe
nuk ka forc askush qe jasht ta qes,dongoset,vuloset,dhe gjdo dit rritet,
zgjerohet ,venitet dhe tersisht zemren ta pushton dhe te mundon,
hije te krijon,ter jeten mbrenda e mban,vuan dhe qan per ate qe dashuron,
dhe nuk vdes kurr ,mund te rrok pleqerija digjet porsi malet nga njolla si vullkan
shuhet e venitet deri sa trupin e mbulon dheu i zi e kjo quhet dashuri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Black_Mamba
Admin
avatar

Numri i postimeve : 100
Age : 31
Vendbanimi : Tetova
Puna/hobi : Nothing
Registration date : 22/10/2008

MesazhTitulli: Re: Thenje dashurie   Sat Nov 22, 2008 7:09 pm


Ska dyshim qe dashuria eshte fshetesi e pashpjegueshme.

Te dashurosh do te thote te dush nje tjeter me shum se veten.

Dashuria lind,jeton dhe vdes ne sy.

Te dua sepse me dhe dashurin.E dua dashurin sepse ma dhe ti.

Me fatkeq nga te gjithe njerezit eshte ai qe nuk dashuron me,e qe nuk mund te haroj dashurin e pare.

Kam pire qe tju haroj.Por per fat te keq,kur jam dehur,ju kam pare dyfish.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Thenje dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Më Pranë Njëri-Tjetrit :: Në kërkim të romancës-
Kërce tek: