PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Dreri (21 shtator - 18 tetor)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Aηι∂α
Admin
avatar

Numri i postimeve : 807
Age : 27
Vendbanimi : N\'hanë :P
Registration date : 11/11/2008

MesazhTitulli: Dreri (21 shtator - 18 tetor)   Thu Nov 20, 2008 2:17 am

Tradita
Prifterinje Maja ju jipnin te lindurve te kesaj shenje nje inteligjence te lindur dhe kapacitetin per tu vendosur ne pozicionet e te tjerev. Dreri konsiderohej si nje kafshe qe kishte fuqi te mbinatyrshme.

Karakteri
Jane persona pak a shume te turpshme, me dhuntine e krijmtarise dhe ju pelqejne hapesirat e medha. Duan paqen dhe qetesine dhe evitojne cdo lloj konflikti. Kane shume imagjinate dhe kane nje sens te thelle mbi te bukuren. Shpesh jane krijesa delikate dhe te manovrueshem, jane shume terheqes dhe kjo I ben te duken te bukur edhe ne qofte se nuk jane.

Femra
Femra Drer ka nje natyre elegante, qe e ben te duket perfekte edhe e sapo cuar nga shtrati. Ka nje natyre te spikatur romantike dhe ve ne qender te jetes se saj dashurine, te cilen e ndjek shpesh duke perfunduar me idealizimin e personit ose te situatave, me rrezikun per te mbetur e zhgenjyer.

Mashkulli
Mashkulli Drer e do shume lirine e tij dhe ka shume frike nge lidhjet nga frika e vuajtjes per shkak te tyre. jane te ndjeshem dhe gjithashtu plot me dyshime, vecanerisht ne fushen e dashurise. Jane persona qe kane shume per te dhene nga ana e ndjenjave, por rralle kenaqen vetem me nje partnere, keshtu qe rreziku I tradhetise eshte shume I larte

Puna
Nje dhunti e Drerit eshte krijmtaria, shpesh e kombinuar me talentin artistik. Eshte e mundur qe te lindurit e kesaj shenje te drejtohen drejt profesioneve te lidhura ne ndonje lloj menyre me artin dhe spektakelin.

Afersi
Te lindurit nen shenjen e Drerit maksimumin e afersise e kane me te lindurit nen shenjen e Gjarprit, me te cilet kuptohet shume mire ne te gjitha fushat. Raporte shume te mira miqesore ka me te lindurt e shenjes se Majmunit dhe te Breshkes.

Pika e dobet
Frika. Situatat e rrezikshme ose te veshtira I frikesojne dhe I cojne te heqin dore nga cfaredolloj tentative luftimi.

Lule ose Bima
Ceiba meksikane

Guri
Syte e Maces

Zog Mbrojtes
Usinjolo

Elementi qiellor aleat
Arusha e Madhe

Ngjyra
Portokalli-e verdhe

Numeri me fat
3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Dreri (21 shtator - 18 tetor)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Horoskopi :: Horoskopi Mujor :: Horoskopi Maja-
Kërce tek: