PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Akrepi (24 gusht - 20 shtator)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Aηι∂α
Admin
avatar

Numri i postimeve : 807
Age : 27
Vendbanimi : N\'hanë :P
Registration date : 11/11/2008

MesazhTitulli: Akrepi (24 gusht - 20 shtator)   Thu Nov 20, 2008 2:18 am

Tradita
Per Maja-t te lindurit nen kete shenje kishin misionin per te ruajtur kujtimet e popullit dhe per te ruajtur mencurine.

Karakteri
Akrepet jane inteligjente, kane nje personalitet karizmik dhe jane xheloze te intimitetit te tyre. nuk kalojne kurre pa u vene re dhe arrijne te jene ne qender te vemendjes pa bere asgje te vecante. Jane shpirtra te lire. Te tjereve ju transmetojne respekt dhe nuk jane ne kerkim te aprovimit te te gjitheve. Kane nje shpirt vezhgues qe I ben te jene ne gjendje te kuptojne totalisht personat dhe situatat. Fale nje kujtese te shkelqyeshme, nuk I harrojne kurre te keqijat dhe favoret qe ju jane bere.

Femra
Femra Akrep nuk e le veten te arrihet me lehtesi, eshte shume kerkuese, ve ne prove ata qe e duan dhe nuk jepet derisa nuk eshte e sigurte, qe tjetri meriton dedikimin e saj total. Nuk fal tradhetine dhe preferon meshkuj te thjeshte, konkrete.

Mashkulli
Mashkulli Akrep I vjen turp nga ndjenjat e veta, I manifeston shume rralle dhe veshtire qe ti shfaqe apo ti deklaroje ne publik. Kjo mund ta beje te duket I ftohte, por nuk eshte keshtu. Do te zgjedhe nje grua qe nuk do te shfaqe kurre superioritetin ndaj tij dhe qe I lejon te kete (ose te besoje qe ka) kontrollin e situates. Ne intimitet tregohet I hapur dhe seksualisht gjithmone I gatshem.

Puna
Te lindurit nen shenjen e Akrepit jane punonjes te kujdesshem dhe te palodhshem, dhe kryejne me te njejtin impenjim cfaredolloj aktiviteti, duke u bere keshtu te nevojshem. Dine te jene te kujdesshem, metodike dhe shume te organizuar, jane perfekt ne te gjitha mansionet qe kerkojne rregull dhe saktesi. Per ta jane shume te mire aktivitetet administrative, kontabilitet, bankat dhe te gjitha format e asistences sociale.

Afersi
Akrepi preferon te shoqerohet me persona qe nuk terheqin shume vemendjen. Te lindurit e shenjes shkojne vecanerisht dakort me Hardhucen, me te cilet kane shume gjera te perbashketa. Mund te terhiqen nga kurajoja e Ujqerve, te cilet I admirojne shume.

Pika e dobet
Posesiviteti I pazvogelueshem shpesh I con qe te bejne te vuajne edhe personat qe duan.

Lulet dhe Bimet
Gruri I Arte

Guri
Topazio

Zogu Mbrojtes
Martin peskatore

Elementi qiellor aleat
Venusi

Ngjyra
e Verdhe

Numeri me fat
10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Akrepi (24 gusht - 20 shtator)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Horoskopi :: Horoskopi Mujor :: Horoskopi Maja-
Kërce tek: