PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Lakuriqi (27 korrik - 23 gusht)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Aηι∂α
Admin
avatar

Numri i postimeve : 807
Age : 27
Vendbanimi : N\'hanë :P
Registration date : 11/11/2008

MesazhTitulli: Lakuriqi (27 korrik - 23 gusht)   Thu Nov 20, 2008 2:19 am

Tradita
Sipas prifterinje Maja, te lindurit nen shenjen e Lakuriqit te Nates, nuk kane nevoje per aleanca, sepse kane nje degjim kaq te ndjeshem sa mund te degjojne edhe mendimet e te tjereve.

Karakteri
Dine gjithmone instiktivisht se cfare duhet te bejne dhe si duhet te reagojne, nuk kane nevoje per programe apo per strategji, eshte si te kene dhuntine e parashikimit te gjerave. Jane drejtues te lindur dhe marrin gjithmone aprovimin e vartesve. Jane luftetare, kane nje karakter te forte dhe te vendosur, e cila I ben lider ne cfaredolloj situate. Nuk kane frike nga sfidat, jane per aksionin direkt dhe te menjehershem.

Femra
E lindura nen shenjen e Lakuriqit te Nates eshte nje tip origjinal. Nuk I pelqen te jete e njellojte me te tjeret dhe ben gjithcka per tu dalluar. Brilante dhe simpatike, I pelqen te kete meshkujt nen kembet e saj, por kur dashurohet eshte shume besnike. Nuk eshte e lehte ta besh per vete, duhet vepruar me shume dinakeri dhe durim, per te mundur te hyhet ne zemren e saj.

Mashkulli
Mashkulli Lakuriq I Nates ve nje pasion te madh ne cdo gje qe ben, eshte kerkues, po aq me veten sa edhe me te tjeret. Ne dashuri ka gjithmone frike se mos humbe lirine e tij, si pasoje mund te behet per vete vetem nga nje grua, e cila duhet te doje po aq pavaresine e saj dhe te respektoje te tijen.

Puna
Te lindurit e shenjes se Lakuriqit te Nates ju pelqen te komandojne; per kete aresye jepen ne menyre totale pas punes. Ja arrijne shume mire ne aktivitetet private, organizuese dhe ne sportet profesionale.

Afersi
Lakuriqi I Nates shtrengon aleanza shume te mira me te lindurit e shenjes se Jaguary dhe te Palloit, qe shpesh kane admirimin e tij. Kane raporte shume te mira me te lindurit e Falkoit dhe te Gjarprit.

Pika e dobet
Pandergjegjesia e teperuar shpesh I con te perfshihen ne situate jashtezakonisht te rrezikshme.

Lule ose Bima
Dulkamara

Guri
Perla

Zogu Mbrojtes
Pellumbi I Bardhe

Elementi qiellor aleat
Hena

Ngjyra
e Zeze

Numeri me fat
16
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lakuriqi (27 korrik - 23 gusht)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Horoskopi :: Horoskopi Mujor :: Horoskopi Maja-
Kërce tek: