PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Buke me ulinj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Buke me ulinj   Thu Nov 20, 2008 11:06 pm

Përbërësit:

200 gr miell të bardhë 00
200 gr miell të posaçëm për kek
5 gr maja
1 lugë çaji me kripë
1 lugë të madhe çaji me vaj ulliri
300 ml ujë të ngrohtëPër mbushjen:

250 gr ullinj pa kokrra
2 lugë të mëdha çaji me vaj ulliri
1 lugë çaji me uthull
erëza të copëtuara për shije
4-6 domate të copëtuara
4-6 speca të copëtuar
kripë për shijeMënyra e gatimit:

Trazoni bashkë përbërësit e thatë. Hidhni vaj ulliri në ujë dhe shtojani përbërësve të thatë. Brumosni për 10 minuta. Mbulojeni brumin dhe lëreni të dyfishohet në madhësi.

Për mbushjen përzieni ullinjtë në mikser duke shtuar vaj ulliri dhe uthull. Vazhdoni ta përzini derisa të formohet kremi.

Brumosni përsëri brumin dhe hapeni mbi një sipërfaqe të spërkatur me miell. Përhapeni kremin e ullinjve mbi brumin dhe shtoni erëzat, domatet dhe specat. Mbështilleni brumin duke e rrotulluar. Spërkateni me kripë dhe vendoseni në një tavë buke të vajosur. Lëreni të piqet në furrën e paranxehur për 50 minuta në temperaturën 200°C.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Buke me ulinj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Diskutime Shoqërore :: Kuzhina dhe receta gatimi-
Kërce tek: