PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 disa lloje te torteve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:08 pm

Torte me lajthi
■ PERBERESIT
• gjalpe ne copa, 150 g
• sheqer kallami, 1 5 0 g
• 4 veze
• miell 0,100 g
• maja për embelsira, 1 lugez
• lajthi të pjekura, 100 g
• fokollate e shkrire, 200 g
• 1 dore kripe
• lajthi të copetuara, 30 g për zbukurim
MBUSHJA:
• ajke, 100 ml
KREMI:
• cokollate e shkrire, 150 g
• ndonje pike esence vanilje
• ajke e lengshme, 4 luge

Punojeni gjalpin me sheqer, derisa të behet shkume (perdorni me mirë mikserin). Futini të verdhat e vezeve, një e nga një, miellin (duke e hedhur ne forme shiu) dhe ne fund majane. Hidhni lajthite dhe fokollaten të grira bashke; rrihini ne shkume të bardhat me pak kripe dhe ia shtoni perzierjes, duke u kujdesur qe të mos shperbehet. Hidheni brumin ne taven e bërë me gjalpe dhe me miell dhe piqeni ne furren e nxehur për afro 5 0 minuta. § Ndersa embelsira është ne furre rriheni ajken.për të bërë kremin, shkriheni gokollaten ne banjemari dhe punojeni me një shpatull duke shtuar ndonje pike esence vanilje dhe ajke të lengshme. Kur embelsira të jete bërë, mund ta ftohni mbi skare, pastaj ndajeni ne dy disqe. Mbusheni me ajke të fryre dhe mbulojeni me fokollate duke e zbukuruar me lajthite e copetuara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:08 pm

Torte
PERBERESIT
• 1 veze e plote
• 2 të verdha veze
• sheqer, 6 luge
• gjalpe, 1 5 0 g
• miell 0, 3 0 0 g
• levorja e gnre e një limoni
• 1 pako maja për embelsira
• pak qumesht për të tretur majane
• 1 kavanoz e 1/2 marmelate qershie (vishnje, mendre, kumbulle)

Rrihini vezet me sheqer derisa të zbardhen mirë, pastaj shtoni gjalpin e tretur lidheni plotesisht. Shtojini miellin e situr,levoren e limonit të grire (vetem pjesen e gjalle) dhe, ne fund, majane e tretur ne pak qumesht. Lereni brumin të pushoje për 30 minuta, mbuluar me një beze, me pas, me 2/3 e brumit visheni torten e bërë me gjalpe dhe me miell duke ia lene anet të larta. Shpojeni fundin me dhembet e një piruni, pastaj hidhini marmelaten. Me brumin e mbetur plotesojeni torten sipas shijes suaj (mund ta zbukuroni me një rresht prej brumi ose të prisni forma brumi) dhe piqeni ne furren e nxehte për afro 30 minuta, pa e hapur fare furren.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:09 pm

Torte me elb dhe kumbulla

■ PERBERESIT
• BRUME për PETE: 1 doze MBUSHJA: • elb, 1 0 0 g
• sheqer i bardhe, 50 g
• 1 dore kripe
• qumesht, 250 ml
• një cope vanilje
• sheqer kallami, 150 g
• 4 të verdha veze
• kumbulla, 500 g
• lengu i 1/2 limoni

Pergatitni brumin për pete ne menyren e zakonshme dhe vereni të pushoje ne frigorifer.Nderkohe zieni elbin ne uje me kripe duke e lene për afro 40 minuta. Kullojeni dhe vazhdojeni gatimin me qumesht, me vanilje (të cilen do ta hiqni ne fund të gatimit), derisa elbi ta kete thithur plotesisht. Hiqeni elbin nga zjarri dhe shtojini sheqerin e bardhe dhe të verdhat e vezeve një e nga një, duke perzier kete mase, derisa të behet kompakte.Verini kumbullat, pa berthama e të prera ne thela, ne zjarr, lerini të mpiksen pak dhe shtojini sheqer kallami e lengun e limonit, duke i zier derisa të zbruhen mirë, pa u shperbere.Hapeni brumin ne formen e bërë me gjalpe dhe miell, hidhini persiper elbin duke e sheshuar me luge dhe mbulojeni të gjithin me kumbulla. Piqeni ne furren e nxehte për afro 45 minuta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:09 pm

Torte me fruta pylli
■ PERBERESIT
• gjalpe, 200 g
• sheqer, 200 g
• 4 veze
• pak kripe
• miell 0,250 g
• gjalpe e miell për formen .
• fruta pylli (mjedra,
• luleshtrydhe, rrush mali, • manaferra), 400 g 1 sheqer pluhur për të sperkatur torten, rreth 40g

Rriheni gjalpin e zbutur me sheqer dhe, kur të keni perftuar një krem kompakt, shtojini të verdhat e vezeve (një e nga një), kripen dhe të bardhat e vezeve ne shkume.Shtoni tani me kujdes miellin dhe perziejeni mirë. Bejeni me gjalpe dhe me miell formen, hidheni brumin dhe shperndajini 300 g fruta pylli (pjeserisht do të thithen nga brumi, pjeserisht do të mbeten ne siperfaqe).Futeni ne furre për afro 1 orë.Hiqeni torten nga furra dhe sherbejeni të vaket, sperkateni me sheqer pluhur dhe zbukurojeni me frutat e pyllit qe kane mbetur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:09 pm

Torte me dardha dhe me arra
Perberesit per 4 persona: - 250 gram brume i sheqerosur, - 1 luge gjelle recel dardhe, - 1 luge gjelle mjalte, - 200 gram arra te qeruara, - 150 gram krem i fresket, - 2 veze, - 2 luge gjelle miell. Pergatitja: Ndizni furren ne temperaturen 180C. Hapeni brumin mbi nje siperfaqe te sperkatur me miell dhe perzjejeni se bashku me te. Ndajeni brumin ne kater pjese te barabarta dhe hapeni ne forme te rrumbullaket (me diameter rreth 8-10cm). Çpojini anet e seciles pjese me ndihmen e nje piruni. Brimat e krijuara mbushini me disa kokrra fasule (per ti dhene forme). Futini ne furre dhe lereni per 10 minuta. Pasi t’i keni nxjerre, lerini te ftohen dhe hiqni kokrrat e fasules. Nderkohe pergatisni garnituren. Beni gati 80 gr arra te qeruara. Ne nje tas perzjeni masen e recelit te dardhave, mjaltin, kremin dhe vezet, derisa te formohet nje mase homogjene. Shtojini dhe arrat e qeruara. Masen e pergatitur hidheni mbi format e brumit. Futini ne furre dhe lerini te piqen per rreth 20 minuta. Embelsiren e nxjerre nga furra mund ta zbukuroni me pjesen e mbetur te arrive te grira, me krem, me pak recel dardhe ose me vanilje. Kjo embelsire sherbehet e vaket ose e ftohte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:09 pm

Embëlsirë me pemë
Përgaditja e brumit (shiko më lartë Ëmbëlsirë me bajame)
Për mbulesën nevojiten: 1-1.5 kg molla apo kumbulla Për dekorim: Pak sheqer
Shtresa: Mollat qërohen, iu hiqen farat dhe prehen në rriska të trasha apo kumbullat lahen dhe iu hiqen farat. Pemëm shtrihen mbi brum (kumbullat kthehen me anën e mbrendshme telartë!). Brumin e lëmë edhe njëherë të vij dhe kur të arrij trashësinë e dyfishtë atëherë e fusim në furrë.

Furra 5 min parangrohet dhe piqet në 200-220`C
Koha e pjekjes: 20-30 min.

Pas pjekjes dhe pasi të ftohet pak ëmbëlsirës i qesim pak sheqer përmbi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:09 pm

Embëlsirë bajame në tepsi


Për brumin nevojitet: 20 g tharm, 1 lugë çaji sheqer, 1/4 l qumësht i vakët, 500 g miell gruri, 75-100 g sheqer, pak krypë, 50g gjalpë (ose 3 lugë ushqimi Vaj).
Për mbulesën (shtresën e epërme) nevojitet: 50-125 g gjalpë ose margarinë, 75 g sheqer, 1 Qese Vanilin-sheqer, 50 g bajame (badem) të qëruar dhe grimcuar (ose kikirika të grimcuara).
Brumi Tharmin dhe sheqerin me 5 LU (lugë ushqimi) nga qumështi i përziejmë. 2/3 e miellit e qesim në një enë dhe në mes e hapim një gropë ku e hedhim tharmin e tretur me qumësht, pastaj tharmin e mbulojme rreth 1/2 cm me miell. Sheqerin, melmesat dhe yndyrën (apo vajin) e vakët e shpërndajmë përreth miellit (këto gjëra nuk guxojnë të vijnë në kontakt të menjëhershëm me tharmin!). Posa mielli mbi tharm të qahet, fillojmë nga mesi të përziejmë tharmin me miell dhe me harxhet tjera duke ia shtuar kohë pas kohe edhe qumështin e mbetur. Brumin e përziejmë me lugë derisa sa ai të krijon flluska. Pastaj ia shtojmë edhe miellin e mbetur dhe e ngjeshim. Nëse brumi ngjitet ia shtojmë edhe pak miell (por jo shumë, Brumi duhet të jetë i butë!). Brumin e vendosim në një vend të ngrohtë të vij deri sa të arrijë trashësinë e dyfishtë. Atë pastaj e ngjeshim dhe e shtrijmë në një tepsi të lyer mirë me yndyrë.
Shtresa Yndyrën (gjalpin apo margarinën) e shpërndajmë në copa të vogla mbi brum (apo me yndyrë të shkrirë e lyejmë brumin). Sheqerin, vanilin-sheqerin dhe bajamet (apo kikirikat) i përziejmë dhe i shpërndajmë mbi brum. Brumin e lëmë edhe njëherë në vend të ngrohtë të vij dhe kur të arrijë trashësinë e dyfishtë e fusim në furrë.

Furra 5 min parangrohet dhe piqet në 200-220`C
Koha e pjekjes: rreth 15 min.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:09 pm

embelsira
Kabuni me rrush t? that?
P?r 4-5 persona duhen:

Oriz 1 got? uji, l?ng mishi 2 gota uji, rrush i that? 1 filxhan kafeje, sheqer 1 filxhan caji, gjalp 3-4 lug? gjelle.
Orizi pastrohet, lahet dhe kaurdiset me gjalp?, pastaj shtohet l?ng mishi (mund?sisht dashi) ose uj?, rrush i that? (shp?lahet m? par? me uj? t? vak?t), pak krip? dhe vihet t? ziej?. Kur ?sht? thithur pothuajse i gjith? l?ngu dhe n? sip?rfaqe jan? krijuar vrima, hiqet nga zjarri, p?rzihet me sheqer, kanell? e karafil t? bluar. E mbulojm? me kapak dhe e leme ne nje vend te ngrohte. Masa hidhet n? forma ose filxhan? dhe pastaj p?rmbyset. P?r kabuni masa e orizit dhe e l?ngut merret si p?r pilaf t? zakonsh?m: 1 kg oriz me 2 litra uj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:10 pm

Shëndetlie
Për 25 copë duhen:

Miell 3 gota uji , sheqer 1 gotë uji, mjaltë 2-3 lugë gjelle, vezë 2 kokrra, sodë një majë luge kafeje, arra 1-2 filxhanë kafeje, gjalpë 2 filxhanë kafeje, pak vanilje dhe ujë 2 filxhana kafeje.


Për shërbetin:
Sheqer 3 gota uji, ujë 2 gota e gjysëm.

Në një enë përzihen mirë vezët sheqeri, mjalti, gjalpi dhe në fund shtohen arra. Pastaj hidhet miell i përzier me sodë. Zihet brumi i cili nuk duhet të punohet shumë që të mos bëhet elastik. Brumi i përgatitur vendoset në tavë të lyer me yndyrë, rrafshohet me dorë, lyhet sipërfaqja me vezë, bëhen disa vija me pirun në formë rombi dhe hidhet shërbet i vakur i aromatizuar me vanilje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:10 pm

Tullumba
Për 25 copë duhen:

Për brumin:
Miell 1 gotë, vaj ose gjalpë 2-3 lugë gjelle, vezë 3-4 kokrra, pak kripë e sheqer, ujë treçerek gote.


Për shurupin:
Sheqer 2 gota, ujë 2 gota, vaj për skuqje.

Brumi për tullumba përgatitet duke zier në uje miell së bashku me gjalpë ose yndyrë tjetër dhe pas zierjes ky brumë përzihet me sasi të madhe vezësh, Për ti dhënë formën tullumbave përdoret një vegël e dhëmbëzuar. Forma mbushet me brumë dhe vihen të piqen nga të dyja anët në zjarr të nxehtë. Pas skuqjes hiqen nga zjarri dhe hidhen në shërbet të ftohtë ku mbahen 1-2 ninuta. Pastaj hiqen dhe rreshtohen në pjatë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:10 pm

Tort e shpejt me pudinga
Nevojiten:
1 lit?r qum?sht,
6 pudinga nga vanilla,
1 got? uji sheqer,
200 gr kokos,
300 gr arra t? bluara,
200 gr keks t? bluar,
200 gr sheqer pluhur,
2 margarina,
3 shllaga vanille

Nj? lit?r qum?sht vehet p?r t? vluar me 200 gr sheqer,
para se ta vejm? qumshtin p?r t? vluar e hejkim nj? got?
p?r t'i p?rzier 6 pudinga, zihet 2-3 minuta. E lam?
pudingun derisa t? ftohet.
N? nj? en? tjet?r i marrim 2 margarina dhe sheqerin pluhur
i zbutim me piru e pastaj i p?rziejm? me mikser.
K?to dy masa i bashkojm? dhe prap i p?rziejm? me mikser.
K?t? mas? t? fituar e ndajm? n? tri pjes?.
Pjesa e par?: i qitet 200 gr kokos
Pjesa e dyt?: i qitet 300 gr arra
Pjesa e tret?: i qitet 200 gr keksa t? bluar
Me k?ta p?rb?r?s mund t'i japim ?far? do forme q?
d?shirojm? tort?s (t? rrumbullak?t, katrore apo rolat?)
Pjesa me keks duhet t? jet? e fundit, pjesa me arra n?
mes, dhe pjesa me kokos n? krye.
N? fund dekorohet me shllag nga vanileja apo ndonj?
tjet?r.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:10 pm

" Elizabet Torte"
Brumi I
8 ve, 8 lug sheqer ( rrafen me mixer) i shtohen arra te bluara,
2 lug miell,
1 lug kakao,
50 gr cokollate e imtesuar

Piqet brumi, dhe me pas ndahet ne dy pjese
Filli:
1 margarine (1 pako gjalp 150gr.) tundet me 250 gr.sheqer pluhur i shtohen 250 gr biskota te bluara (plazma keks) te zbutura me nje gut qumeshti te nxeht, dhe 250 gr arra te bluara
Masa e fituar vihet ne mes koreve te pjekura dhe siper.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:10 pm

Torte "Bajadera"
Nevojiten:

2 gota uje
2 gota sheqer
1 margarine(gjalp)
200 gr.keksa te bluar
200 gr.arra te bluara
3 luge (gjelle) kakao
1 qkollad qe zihet

Ujin bashk me sheqer e vlon deri sa te vloje shume mire.Ne nje ene tjeter i vendos keksat,arrat dhe margarinen dhe i perzien bashke.Mandej ne ate ene vendosim ujin me sheqer qe ishin duke vluar dhe keto i perziejme mire.Pasi ti kemi perzier mire i ndajme ne dy pjese njeres pjese ja vendosim kakaon e tjetren e leme ashtu siq eshte.Ne nje tepsi vendosim nje here pjesen pa kakao tani ate me kakao dhe ne fund e lyejm me qokollade qe zihet.Dhe e leme keshtu per disa ore.
Tortja duhet ta kete formen e rollades.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:11 pm

Embelsira
P?rb?r?sit:
6 portokalle
250g arra
80g rrush i that?
40g sheqer
1 lug? l?ng portokalli
P?r kramelin:
40g sheqer
Uj?P?rgatitja:
Q?rojm? protokallet, duke pasur kujdes q? t? eliminojm? edhe fijet e bardha dhe m? pas i presim n? feta t? folla t? rrumbullak?ta. I vendosim n? nj? form? bashk? me rrushin e that?. I sp?rkasim p?rsip?r me sheqer dhe i aromatizojm? me l?ngun e portokallit. M? pas i p?rziejm? dhe i l?m? n? frigorifer p?r nj? or?. Q?rojm? arrat dhe i hedhim sip?r portokalleve. M? pas b?jm? karamelin duke zier ujin bashk? me sheqerin dhe ua hedhim p?rsip?r.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:11 pm

bombica

--------------------------------------------------------------------------------

nevojiten:
3 filxhana te kafes sheqer
gjysme margarini kristal i shkrrire
gjysme paqete kokos
gjysme paqete kakao
1 gote uje(emadhe)
nje paqete plazma (te shtypura-per femije)

pergatitja:
se pari vendoset ne nje ene sheqeri,uji,margarini,rrihen mire ne menyre qe te shkrihet sheqeri,pastaj kakao kokos edhe plazmat perzihen se bashku mire mund te u shtosh lejthia dhe dic te ngjajshme dhe i ben te rumbullakta ne forme te vogla ose te medha mvaresiht si ti diuash poqese vin mysafir me te vogla qe te dalin me shume ,dhe ne fund ai kokosi qe te ka mbet prej paqetes me te lyhen keto rumbullaket e posabera dhe nuk kan nevoje te piqen po futen ne frigorifer dhe aq....ju befshin mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   Thu Nov 20, 2008 11:11 pm

Torte me Keksa te Bluar

Nevojiten:
1 kg keksa te bluar
1/2 kg banane
1 margarin
1 qokollad
zhele,kikirika,arra.rrush terun (varet sipas shijes suaj)
Lenge frutash ose qumshte(varet nga deshira)

Pergaditja:
Ne nje ene vendose keksat e bluar dhe ju shtohet lengu i frutave ose qumshti (sipas deshires) perzihen deri sa te lagen te gjithe keksat...pastaj mbi keksa vendos bananet (te prera ne rriska te holla)arrat,rrushin e terun zhelet dhe iperzin te gjitha se bashku...kurse ne nje tengjere tjeter vendoset margarini dhe qokollada deri sa te shkrihen...kur te shkrihen keto...i hedh permbi keksa dhe i perzien serisht...d.m.th keksat tash marrin ngjyren e kafte nga qokollada...ne fund te gjitha keto se bashku i vendos me nje kese dhe i qet me nje ene ose tepsi varet sipas deshires tende se si deshiron ta merr formen tortja...(nese e vendos me naj tepsi athere ashtu me kese e leshon ne tepsi dhe me dore e t'hollon siperfaqen e keksave ne menyre qe ajo te shtrihen ne te gjitha anet njejte)
e vendos ne friz 30-40 min...dhe pastaj e hek nga kesja dhe eshte e gatshme per dekorim...shllagu sipas deshires....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: disa lloje te torteve   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
disa lloje te torteve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Diskutime Shoqërore :: Kuzhina dhe receta gatimi-
Kërce tek: