PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Embëlsirë - Krem Anglez

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Embëlsirë - Krem Anglez   Fri Nov 21, 2008 3:12 am

Ingredientet:

* 3 te verdha veze
* 3 luge sheqer (80 g)
* 3 dl qumesht
* lekura e nje gjysme limoni
* 20 g gjalp


Gatimi:

Ne nje tenxhere hidhni te verdhat e vezëve dhe sheqerin, përziheni mire me frulatorin elektrik. Duhet te jete shume kremoze dhe nuk duhet te ndihen kokrrizat e sheqerit. Filloni te hidhni pak nga pak qumesh dhe ne kete pike vendoseni ne zjarr te ulet, dhe hidhini lekuren limonit. Vazhdoni ta trazoni derisa te masa dendesohet. Ne momentin kur nuk shqitet nga luga eshte gati ta hiqni nga zjarri. Para se ta sherbeni kujtohuni ti hidhni gjalpin. dhe te hiqni lekuren e limonit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Embëlsirë - Krem Anglez
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Diskutime Shoqërore :: Kuzhina dhe receta gatimi-
Kërce tek: