PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Fjal te urta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Fjal te urta   Wed Nov 12, 2008 12:52 pm

1. Ara ime varri im
2. Ardhin galat dhe prishën folenë e bilbilit
3. A don, e s'din, a din e s'don.
4. Ai që të kallzon, të bën nder, ai që të pyet të qet në hall.
5. Arin ku e njohin, atje e çmojnë.
6. Ay që s'njef lekun, mos i ler lekë nëpër duer.
7. Çdo mësim e ke fitim, çdo pësim është mësim.
8. Ç'i do qeni opingat.
9. Ç'ke në xhep të marin hop, ç'ke në tru s'ta marrin dot.
10. Din më shumë i vuari, sesa i mësuari.
11. Dhelpra plakë i di shtigjet.
12. E di qeni ku fle lepuri.
13. Fjalë me vlerë, ku të gjesh merr.
14. Guri i gdhendur hyn kudo.
15. Harabeli plak nuk rrehet me bukë.
16. Hoqëm dhe vuam, po diçka mësuam.
17. I dogj plakës qumështi, ta' po i frynë kosit.
18. I pësuari, i mësuari.
19. Kënga dhe përralla s'kanë zot.
20. Kur s'di me ligjëru, ke dy vesh me dëgju.
21. Kush më shumë di, më shumë do të dijë.
22. Kush nuk ka shijuar të hidhurën, nuk di ç'ashtë sheqeri.
23. Libri ashtë arma e të mençurit.
24. Mëso sa je i ri, se kur plakesh s'ke dobi.
25. Në u bëfsha përsëri nuse, di unë si do të nusëroj.
26. Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Aηι∂α
Admin
avatar

Numri i postimeve : 807
Age : 27
Vendbanimi : N\'hanë :P
Registration date : 11/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 12:08 am

1. Heshtja eshte ar
2. Ujku qimen e nderron por zanatin se haron
3. Dhelpra kur smundet me kap rrushin thote se ishte i papjekur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 1:13 am

jan paksa humoristike kta po ja qe i postoj:Trimi i mirë ta çan ballin!
Trimi i mirë me shoqe shumë!
Mos i shiko gunën, shikoji kuletën!
Fshati që duket, ka drita!
Fshati që duket, s'do autobuz!
Duaje atdheun si Donika Skëndebeun!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 1:14 am

Dielli i mirë duket që në mëngjes, dita e dhime duket n'darkë!
I jep dorën, të merr orën!
Guri i rëndë është për themele!
Duaje atdhenë si miza halenë!
Qingji i urtë pi ilaçet!
Qentë le të lehin, ti futja vrapit!
Mendja e shëndoshë do kokë të madhe!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 1:16 am

Delja që ndahet nga kopeja është individualiste!
Njeriu që vetëm për vete punon, punon një muaj dhe bën 1 milion!
Më mirë një vezë sot, sesa një vezë nesër!
Feja e shqiptarit është pasuria!
Ku të duket balta më e ëmbël se mjalta! Në çmendinë!


Punën e sotme dërgoja administratorve te forumit për nesër!
Në rrezik e në nevojë, seicili për hesap të vetë!
Bukë e kripë e zemër! Benz, RedBull dhe femër! jocolor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 1:21 am

Mos tju duket e papritur,burrat jane femij te rritur
Jane te embla grate,vec kripi dite e nate
Punen e sotme mos e ler per neser po shtyje sa te mundesh
lumi fle,armiku gerrhet
Gur- gur behet mur,mur- mur behet kalaja , fjale- fjale behet belajaNjera dore lan tjetren,te dyja lajne fytyren,por fytyren e zeze se lajne as njemije duar


Punen e sotme mos e bej as sot as neser ,se masneser e bon dikush tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 1:29 am

# Ruaju nga miku që bisedon me armikun tënd.
# S`duhet me i shti hunte e me marre ere gjithkun.
# S’ka lumturi më të madhe në botë se dashuria dhe harmonia.
# Shqiponja fluturon ne qiell, por folenë e bën ne tokë.
# S'tundet mali nga debora.
# Syri është një dritare e shpirtit.
# Të flasësh pa menduar, është si të zbrazësh pushkën pa e vënë në shenjë.
# Të gjitha qeniet e gjalla përveç njeriut janë të vetdijshme, që qellimi kryesor i jetës është që ajo të shijohet.(Samuel Butler)
# Thjeshtësia është bukuria kryesore e grave, se gjëndet shumë rrallë.
# Trathtia, pa marrë parasysh shkakun, prapëseprapë trathti është.
# Trimeria matet me zemer, jo me trup.
# Trimi i mire me shokë shumë.
# Trimi përmbahet, i ligu shpalon dobësitë.
# Vetmia është më e mirë se shoku i keq.
# Vjehra nuk e kujton asnjëherë kohën e nusërisë.
# Xhelozia është krimbi i dashurisë.
# Zbavitja më e bukur për njerinë është leximi, shoku më i mirë libri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
serial-killer
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 103
Registration date : 23/10/2008

MesazhTitulli: Të dobëtit e fillojnë problemin, të fuqishmit e luftojnë problemin, ndërsa dinakët përfitojnë nga problemi!   Thu Nov 13, 2008 1:47 am

Të dobëtit e fillojnë problemin, të fuqishmit e luftojnë problemin, ndërsa dinakët përfitojnë nga problemi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
serial-killer
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 103
Registration date : 23/10/2008

MesazhTitulli: ...   Thu Nov 13, 2008 1:54 am

- Për të zbardhur të vërtetën, kur mos u frikëso nga skandalet!

-Kujdes nga terbimi i nje njeriu te qete

-Qe te jetosh; ler te jetojne.

- Te mendosh keq per te tjeret eshte mekat por shpesh here qellon ne shenje.

-Nqs do te jesh i lumtur per nje cast, Rebelohu! Nqs do te jesh i lumtur per gjithe jeten, Fal!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Black_Mamba
Admin
avatar

Numri i postimeve : 100
Age : 31
Vendbanimi : Tetova
Puna/hobi : Nothing
Registration date : 22/10/2008

MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   Thu Nov 13, 2008 7:39 pm

-Ruam Zot nga miku se nga armiku ruhem vet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fjal te urta   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fjal te urta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Diskutime Shoqërore-
Kërce tek: