PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Kuizi i Albert Ajnshtajnit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lO$eR

avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 100
Puna/hobi : Futbolli
Registration date : 15/11/2008

MesazhTitulli: Kuizi i Albert Ajnshtajnit   Sat Dec 06, 2008 2:37 pm

Ky kuiz i atribuohet Ajnshtajnit. Ai e përsëriste se 98% e njerëzve nuk do të arrinin ta zgjidhnin atë. Doni ta provoni edhe ju këtë sfidë? Mjafton pak durim e pak logjikë e ftohtë…


Në një rrugë ndodhen 5 shtëpi me 5 ngjyra të ndryshme. Në secilën shtëpi jeton një person me kombësi të ndryshme. Secili prej tyre pi një pije të ndryshme, përdor cigare të ndryshme dhe ka një kafshë shtëpiake të ndryshme. Ndër të tjera:
- Anglezi jeton në shtëpinë e kuqe.
- Suedezi ka një qen.
- Danezi pi çaj.
- Shtëpia e gjelbër ndodhet në të majtë të shtëpisë së bardhë.
- I zoti i shtëpisë së gjelbër pi kafe.
- Zotnia që pi cigare Pall Mall ka dy kanarina.
- I zoti i shtëpisë së verdhë pi cigare Dunhill.
- Zotnia që banon në shtëpinë e mesit pi qumësht.
- Norvegjezi jeton në shtëpinë e parë.
- Zotnia që pi duhan Blends me llullë jeton në krah të atij që ka një
mace.
- I zoti i kalit jeton në krah të atij që pi cigare Dunhill
- Zotnia që pi cigare Bluemasters pi birrë.
- Gjermani pi cigare Prince.
- Norvegjezi jeton pranë shtëpisë blu.
- Zotnia që pi duhan Blends jeton pranë atij që pi ujë.

Pyetja është: Kush e ka peshkun e kuq?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Kuizi i Albert Ajnshtajnit   Sat Dec 06, 2008 7:00 pm

une e perfundova... mu deshten 30 minuta...ishte si nje lloj algjebre lineare...perdor pak logjik dhe do e gjejsh...pergjigjen se them...do ja them ketij loser ne msn nese nuk me beson

_________________
SHES SPORIA neper KORZO HAHAMos shkoni ne spitalin e Tetoves, me vdek mundeni edhe te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
 
Kuizi i Albert Ajnshtajnit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Pyetje pa fund-
Kërce tek: