PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Te jetosh apo te Filozofosh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Te jetosh apo te Filozofosh   Sat Nov 15, 2008 2:18 am

...Te jetosh apo te Filozofosh...
Mirdita e Nderuara Shoqeri!...


...eshte e vertet qe Jeta eshte nji Mister, dhe Njeriu nuk eshte i krijuar per ta kuptuar jeten por per ta Jetuat.
Keshtu qe nuk ka asnji Njeri qe ka qen ne gjendje per ta zbuluar Misterin e Gjithesise, Misterin e Jetes, jemi te rrethuar me Mistere... ...

...Por eshte e vertet qe FILOZOFIA ESHTE MEDITACION MBI JETEN, ...keshtu pra simbas ketij mendimi ju lutem shpreheni mendimet e juaja mbi jeten simbas Filozofis...(...cdo Njeri Filozofon, dikush me pak dikush me shume, keshtu qe besoj qe jeni Filozofa te mire... ).


...Ja se pari do ta shprehi mendimin tim, per nga menyra Filozofike...
...vet mendoj qe...Te mesohemi te jetojme eshte e vetmja gje e Rendesishme.
Kejo nuk mesohet ne libra, JETA NA MESON ME SHUME SE SA SHUME LIBRA...fillon ne Familje dhe vazhdon ne vet Jeten, ne ditet e perditshme.


...JETA ESHTE NJI DHURAT... Jetoje...ku do te jete interesi i yt aty do te jet dhe energjija e jote, keshtu shiqo, sa me larte nese nuk mundesh ta arish Henen do ta arrish nji Ylle....por, nese nuk dijme ce dojme si do te arrijme!!!......ne ket jete nuk ka me vetem dy lloje Njerzish...DISA TE DREJTE dhe qe mendojne qe jan Mkatnor,TE TJERET MEKATNOR, dhe qe mendojne qe jan te Drejt!

...Jeta eshte lumturi, ...ndersa Lumturia eshte te jetojme ne armoni,se pari me vetveten... ( ne mbrendesin tone, paqeja e mbrendshme, Ndergjegjeja e Pastert).

Jeta eshte nji udhtim qe permban shum sheja te trafikut.
Shume Filozof dhe Psikolog kan folur mbi jeten, por ju ce mendoni?...!...

Eshte nji pyetje per te menduar , Lindemi per te jetuar, ...por si Jetojme?...Mos le te jetosh gjeri sa te vdesesh.
Jeta eshte Dhurata qe Zoti na ka ber...Jeta eshte me e shtrenjet dhe me e bukur per Njeriun angazhoje ate ne te gjitha aspektet..Jeta eshte te jetosh cdo sekond.
Jeta eshte per te Jetuar, shkurt kejo eshte Filozofia e jetes sepse po te hyjme ne shum pyetje...vetem takojme ne Mistere, dhe kurre nuk dalim nga kejo, PSE?Un endoj se Jeta asht Filozofi,´se gjdo Dit meson ka diqka se te ndryshon nga pak.
Jeta asht Labyrint,ja nderton vetit Shkallt per me arrit atje ku don.
Jeta asht kaj her Lloteri,e m´ban gjall Shpresa e Fati.
Jeta asht Lumturija e ksaj Bote asht UNIKAT,nuk asht 2 her.
Pra Jeto se gjdo Shikim mundet me qen i Fundit shfrytezo Jeten me Jetu jo me Andrru per Jeten....Mendoje qe jeta eshte nji gje qe nuk preket me dor por ndijehet ne cdo hap qe e kalojme ne jeten e perditshme, dhe aty jan te gjitha gjerat qe i perjeton nji Njeri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Te jetosh apo te Filozofosh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Psikologjia :: Filozofi-
Kërce tek: