PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 E kuqa eshte ngjyra e dashuris dhe e pasionit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: E kuqa eshte ngjyra e dashuris dhe e pasionit   Tue Nov 18, 2008 3:36 am

E kuqja është ngjyra e dashurisë dhe e pasionit. Një studio serioze zviceriane ka konfirmuar atë që prej kohësh dihej: një grua që vesh një fustan të kuq apo vetëm një zbukurim të kuq, është më tërheqëse dhe sensuale në sytë e një mashkulli.

Shkencëtarët i kanë treguar një grup vullnetarësh disa imazhe të disa grave të veshura me fustane të ngjyrave të ndryshme.

Ngjyrat e fustaneve ishin modifikuar në rrugë dixhitale në mënyrë që e njëjta vajzë dhe e njëjta fotografi, të paraqitej më ngjyra të ndryshme.

Në çdo rast gruaja me fustan të kuq ka regjistruar pikët më të larat në shkallën e tërheqjes së burrave. Por jo vetëm: rezultati ishte i njëjtë edhe nëse fotografia vendosej në një kornizë më këtë ngjyrë.

Sipas shkencëtarit Andrew Elliot, përgjegjësi i studimit, vërtetohet që edhe sot meshkujt tregojnë interes më të madh për një grua e veshur me të kuqe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: E kuqa eshte ngjyra e dashuris dhe e pasionit   Tue Nov 18, 2008 3:37 am

po zemra e kuqe hehe

_________________
SHES SPORIA neper KORZO HAHAMos shkoni ne spitalin e Tetoves, me vdek mundeni edhe te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
 
E kuqa eshte ngjyra e dashuris dhe e pasionit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: KULTURA :: Moda dhe Estetika-
Kërce tek: