PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Lepuri (1 qershor - 28 qershor)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Aηι∂α
Admin
avatar

Numri i postimeve : 807
Age : 27
Vendbanimi : N\'hanë :P
Registration date : 11/11/2008

MesazhTitulli: Lepuri (1 qershor - 28 qershor)   Thu Nov 20, 2008 2:20 am

Tradita
Tradita antike e Majave I jep shenjes se Lepurit Keter dhunti parashikuese. Ketri, ne kulturen Maja, eshte symbol I pjellorise dhe I sasise.

Karakteri
Komunikues dhe jetesor, te lindurit e kesaj shenje mund te behen profesioniste te shkelqyer ne relacionet publike. Jane te shkelqyer dhe konsiderojne shume te rendesishme miqesine. Ekstremisht shoqerore dhe terheqes, por jane te pazote te ruajne nje sekret. Fale karakterit te tyre te mire kane shume miq dhe jane te kerkueshem ne shoqeri. Aktive, arrijne shpesh te bejne shume gjera ne te njejten kohe, fale proceseve mendore me te shpejte ne krahasim me personat e tjere.

Femra
e lindura nen shenjen e Lepur-Keter, eshte shpesh perfaqesuesja e femrave, nga nje pike veshtrimi si te terheqjes femerore ashtu edhe mendore. Jeton jeten e saj si nje komedi e madhe, ne te cilen ajo eshte protagonistja kryesore.

Mashkulli
Mashkulli Lepur-Keter pershtatet mire ne cfaredolloj situate dhe eshte gjithmone ne kerkim te mundesive te reja. Megjithate, nuk impenjohet ne maksimum per te arritur suksesin, duke preferuar nje jete te thjeshte dhe komode. Eshte shume tolerant dhe ka si dhunti nje imagjinate shume pjellore, e cila e con gjithmone te shpike histori te reja, te cilat ne fund arrin ti besoje edhe vete.

Puna
Duke pare zotesine e tyre komunikuese, te lindurit e kesaj shenje, Lepur-Keter, jane shpesh shites shume te zote dhe zedhenes shume te mire per relacionet publike. Aktivitetet ku mund te kene raporte me njerezit, jane me te preferuarit nga ta, sepse aty mund te japin rezultate shume te mire dhe ne te njejten kohe te argetohen. Arrijne te bejne mire rolin e kronistit, te gazetarit, te artistit dhe te tregtarit.

Afersi
te lindurit nen kete shenje kane shume miq dhe jete shoqerore shume itensive. Arrijne te kene raporte shume te mira me Kukuvajken dhe raporte te rendesishme me Falkoin.

Pika e Dobet
Veshtiresia per te nderruar idete, duke qene se ecin gjate gjithe kohes nepermjet imagjinates dhe fantazise se tyre.

Lule ose Bima
Bari

Guri
Malakit

Zog mbrojtes
Papagalli Jeshil

Elementi qiellor aleat
Nebulosa e Kuqe M42

Ngjyra
Jeshile

Numeri me fat
12
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lepuri (1 qershor - 28 qershor)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Horoskopi :: Horoskopi Mujor :: Horoskopi Maja-
Kërce tek: