PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Gurabije me susam te zi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Gurabije me susam te zi   Fri Nov 21, 2008 3:14 am

Gurabije me susam te zi
200 gr margarine
2 filxhane kafeje susam i zi
kripe me sy
300 gr miell ezmer
1 pako sode buke

Perzijni mire te tera elementet e mesiperme ne nje tas deri sa te formohet nje brume homogjen. Me pas ne nje tepsi hidhni susamin e zi dhe siper vini brumin e porsapergatitur te cilin do ta rrotulloni nga te tera drejtimet qe te marre susamin njelloj nga çdo ane. Me tutje jepini brumit format e deshiruara dhe vijini ne nje tepsi te cilen do ta lyeni me pare me pak gjalpe ne menyre qe gurabijet te mos ngjiten. Furra duhet te ndizet perpara pjekjes. Lijini te piqen ne 150 C deri sa te marrin nje ngjyre si te kuqeremte. Servirini te ngrohta me çaj ose kafe afer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Gurabije me susam te zi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Diskutime Shoqërore :: Diskutime Shoqërore :: Kuzhina dhe receta gatimi-
Kërce tek: