PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 Vullneti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Vullneti   Fri Dec 12, 2008 3:37 am

Vullneti është forca morale baze e ekzistences dhe e suksesit.

Kurrë mos thoni "Nuk kam vullnet", sepse nuk egzistojne njerëz pa vullnet ashtu siç nuk egziostojne njerëz pa muskuj. Por ka individe te dobët psikologjikisht dhe fizikisht, qe nuk dinë si zoterohet ajo force e madhe morale qe quhet VULLNET
"Dhjete njerëz qe duan, sherbejne me mirë se 1000 te detyruar".
Hapi i parë është: te duam te bëjmë diçka. E te gjithë mund te bëhen njerëz qe duan. Për te arritur këtë mjafton te zgjosh ne vetvete atë force te madhe morale - nëse është e fjetur ta gjallerosh, ta besh aktive.

...vullnetin ke humbur, gjithcka ke humbur,
te jesh i bindur
di ishte me mirë te mos kishe lindur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vullneti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Psikologjia :: Filozofi-
Kërce tek: