PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 HTC paraqet celularin e parë 4G

Shko poshtë 
AutoriMesazh
"El-Pipita"
Admin
avatar

Numri i postimeve : 319
Age : 30
Vendbanimi : Diku larg
Puna/hobi : Cst
Registration date : 22/10/2008

MesazhTitulli: HTC paraqet celularin e parë 4G   Mon Nov 17, 2008 7:41 pm


Prapë do të na duhet t’i besojmë prodhuesit i cili ka pohuar se këtu bëhet fjalë për celularin e parë në botë i cili është i aftë për lidhje klasike në rrjetet e rëndomta mobile, në rrjetet Wi-Fi si dhe për lidhjen e cila ende është komerciale – WiMAX. Tregu rus është i pari në të cilin pajisja nga tabori i HTC-së është paraqitur – modeli i emëruar thjesht Max 4G rrjeten wireless Wi-Fi 8021.11b/g, GSM/GPRS/Edge tre-band si dhe WiMAX mobil në 2.5-2.7 GHz band. Mundësitë e lidhjes po ashtu janë plotësuar me Bluetooth 2.0+EDR, pranuesin GPS, derisa me pajisje mund të bëhen edhe bisedat VoIP (Voice Over IP).

HTC Max 4G ka dimensione 114 x 63 x 14 milimetra, peshon 151 gramë, përmban ekran të ndjeshëm në prekje me diagonale 3.8 inç me rezolucion 480 x 800 piksela, derisa vihet në funksion nga Windows Mobile 6.1 Professional si dhe paraqitja e njohur e HTC-së TouchFlo 3D.

Max 4G përmban dy kamera – atë 0.3 megapikselëshe nga ana e përparme dhe pesë megapikselëshe nga ana e prapme, derisa hapësira për të dhëna është ndaluar në kufirin e 8 GB të flash memories.

Bateria e integruar supozohet se do të mundësonte deri në 420 minuta bisedë GSM dhe mbi 230 minuta nëpërmes VoIP-it, derisa në pritje pajisja do të duhej të mbajë deri në 50 orë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://tetovaforum.1talk.net
 
HTC paraqet celularin e parë 4G
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Te rejat :: Te rejat-
Kërce tek: