PortaliForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi
Tema Fundit
» Viagra Generico. viagra generico differenza
Thu Aug 04, 2011 4:31 pm nga Vizitor

» hot teen sex web cam
Thu Aug 04, 2011 9:26 am nga Vizitor

» Viagra Generico. da mulher viagra generico
Thu Aug 04, 2011 8:25 am nga Vizitor

» what is the benefit of fish oil
Thu Aug 04, 2011 7:30 am nga Vizitor

» Comprare Viagra. viagra generico rivenditori
Thu Aug 04, 2011 3:44 am nga Vizitor

» Blu-ray to iPad Ripper lift Blu glimmer DVD movies exchange for iPad
Wed Aug 03, 2011 6:25 pm nga Vizitor

» Прикольные форумы
Wed Aug 03, 2011 2:17 pm nga Vizitor

» Large families and animals keep allergies at bay
Wed Aug 03, 2011 11:47 am nga Vizitor

» A useful tip
Wed Aug 03, 2011 5:06 am nga Vizitor

Top posters
FaLcOxXx (1522)
 
Alketa* (1258)
 
Aηι∂α (807)
 
thupra1 (688)
 
lO$eR (530)
 
Gressa (416)
 
*Zero Hour* (398)
 
girl-lover (328)
 
"El-Pipita" (319)
 
WhIsKeY (141)
 
Social bookmarking

Share | 
 

 10 arrsye pse duhet te qeshim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alketa*
Admin
avatar

Numri i postimeve : 1258
Puna/hobi : me shkatru:P
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: 10 arrsye pse duhet te qeshim   Fri Dec 12, 2008 3:28 am

Te qeshim është menyra me e mirë për te ndihmuar trupin tone te funksionoje sa me mirë. është një shprehje e fytyres qe shpreh ndjeshmeri, dashuri dhe argetim. Me ane te buzeqeshjes permiresojme shendetin, rrisim bukurine dhe eleminojme stresin.


1 - E qeshura është ngjitese. Kur dikush qesh ndryshon humorin e te tjereve dhe i ben gjerat me te bukura. një njeri i qeshur mbart gezim mbi vete.

2 - E qeshura na ben te dukemi njerez te suksesshem. Njerezit e qeshur duken me te sigurte, dhe mbeshteten me shumë nga te tjeret. Provoni te qeshni gjate një mbledhje apo gjate një takimi dhe njerezit do te sillen me ju ne menyre komplet ndryshe.

3 - E qeshura na ben te dukemi terheqes. Te gjithë ne terhiqemi nga njerezit e qeshur. Duam t’a njohim një njeri te qeshur dhe te kuptojme perse ndihet kaq mirë.

4 - E qeshura ndryshon humorin tone. Kur te jeni te merzitur provoni te qeshni. Ka shumë mundesi qe humori juaj do te ndryshoje për me mirë. Te qeshesh mund te beje qe trupi juaj t’a ndihmoje mendjen te ndihet me mirë.

5 - E qeshura terheq lekuren e fytyres dhe na ben te dukemi me te rinj. Muskujt qe perdorim për te qeshur ngrene lekuren e fytyres duke na bërë te dukemi me te rinj.

6 - E qeshura eleminon stresin. një njeri i stresuar apo i lodhur dallohet nga fytyra. Kur jeni te stresuar provoni te qeshni dhe stresi do te zhduket.

7 - E qeshura ben qe trupi te cliroje Endorfinat, ilaç natyral kunder dhimbjes dhe humorit te keq. E qeshura është një droge natyrale.

8 - E qeshura forcon sistemin imunitar. Duke qeshur ndihmojme sistemin imunitar te funksionoje me mirë.

9 - E qeshura ul tensionin e gjakut. Gjate qeshjes kemi një reduktim te matshem te presionit te gjakut. Ne qofte se keni ne shtepi një mates tensioni beni kete eksperiment: matni tensionin, pastaj uluni dhe qeshni për një minute duke lexuar ndonje gje për te qeshur. Me pas matni perseri tensionin dhe do te habiteni.

10 - E qeshura na ben te ndihemi pozitive. Provoni kete test: qeshni dhe gjate qeshjes mendoni ndonje gje negative pa pushuar se qeshuri. është shumë e veshtire! Kur qeshim trupi yne i transmeton mendjes mesazhin se “jeta është e bukur”. Largoni depresionin, stresin dhe trishtimin me një buzeqeshje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
FaLcOxXx
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 1522
Age : 107
Vendbanimi : kudo dhe kurdo ne cdo kohe
Puna/hobi : to do nothing it's something
Humor : shes sporia n'korzo...hahah
Registration date : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: 10 arrsye pse duhet te qeshim   Fri Dec 12, 2008 11:28 am

kjo pika e 10 esht disi e veshtire Very Happy

_________________
SHES SPORIA neper KORZO HAHAMos shkoni ne spitalin e Tetoves, me vdek mundeni edhe te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit https://www.youtube.com/sokol2103
 
10 arrsye pse duhet te qeshim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Tetova Forum :: Tema të lira :: Psikologjia-
Kërce tek: